Azuga
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Azuga
 
AcasaPortal*CăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyDum Iul 19, 2009 1:18 pm

Pentru a crea un rang: PA / UTILIZATORI & GRUPURI / RANGURI - Administrarea rangurilor:
Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) 01-4
Apăsaţi pe butonul "Adaugă un rang nou"
Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) 02-4
Veti vedea următoarea pagină:
Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) 03-2
In câmpul "Titlul rangului" adăugaţi numele rangului.
Daca doriţi un rang special alegeţi Da la opţiunea "Setează ca Rang Special".
Daca doriţi un rang obişnuit alegeţi Nu.
Diferenţa dintre un rang special si unul obişnuit este aceea ca rangurile obişnuite sunt acordate automat oricărui membru care atinge numărul minim de mesaje setat pentru acel rang, in timp ce rangurile speciale nu pot fi acordate decât de către un Administrator.
Daca doriţi sa creaţi un rang special lăsaţi câmpul "Numar minim de postari" liber.Daca doriţi sa creaţi un rang obişnuit scrieţi numărul minim de postari pentru acel rang.De îndată ce un membru a atins acel număr, va primi automat acest rang.
In câmpul "URL al imaginii Rangului" puteţi adăuga un link direct către imaginea care doriţi sa apară ca rang.Daca nu aveţi nicio imagine personala puteţi alege una din cele de baza(default).
Cand aţi terminat click pe butonul "Inregistrare".

Daca doriţi sa adăugaţi o culoare la un rang trebuie sa adăugaţi acest cod HTML in câmpul "Titlul rangului":
Cod:
<font color="red">Titlu rang aici</font>
Înlocuiţi red cu orice culoare sau orice cod HEX de culoare si Titlu rang aici cu numele rangului dorit.
Sus In jos
Admin
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 33
Localizare : Azuga

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyMier Iul 29, 2009 2:39 pm

bun tutorialu
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com
Vizitato
Vizitator




Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyMier Iul 29, 2009 2:42 pm

tot ce fac eu e bun Smile)
Sus In jos
paprika
1 Warn
1 Warn
paprika


Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Hotvon

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyMier Iul 29, 2009 6:59 pm

este un tutorial grozav
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com/
Vizitato
Vizitator




Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyMier Iul 29, 2009 7:49 pm

da , ai si u insfarsit dreptate Wink
Sus In jos
paprika
1 Warn
1 Warn
paprika


Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Hotvon

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyMier Iul 29, 2009 10:07 pm

intotdeauna am dreptate Razz Smile)
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com/
Vizitato
Vizitator




Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyJoi Iul 30, 2009 1:43 pm

dadada , hai admine spune si u ceva Smile de cand a intrat paprika la noi pe forum esti c-am tacut .
Sus In jos
paprika
1 Warn
1 Warn
paprika


Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Hotvon

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyJoi Iul 30, 2009 2:14 pm

poate ca admin e suparat pe mine sau ceva nu pot sa-mi dau seama de nu mai lasa mesaje ca inainte sa ma inregistrez am vazut ca numa el si cu tine inmortale lasati mesaje Smile
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com/
Admin
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 33
Localizare : Azuga

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyJoi Iul 30, 2009 9:54 pm

no mha da suspiciuosi mai sunteti.... am si eu femeia mea si na... intelegeti voi Smile)
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com
Admin
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 33
Localizare : Azuga

Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyJoi Iul 30, 2009 9:54 pm

nu prea am mai avut timp Smile
Sus In jos
https://cosmic.all-up.com
Vizitato
Vizitator




Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) EmptyJoi Iul 30, 2009 10:06 pm

aaaa trebuia sa spui ceva am crz ca ai ceva cu noi Smile
Casa de piatra Smile) peste cativa ani daca merge tot asa =))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty
MesajSubiect: Re: Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)   Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text) Empty

Sus In jos
 
Creearea unui rang (Informatii prin imagini si text)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial - Prelucrari imagini
» Prezentarea unui blog
» Modificarea lungimii unui widget
» Saw V (Informatii)
» Informatii Server!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Azuga :: Off Topic :: Ranguri-
Mergi direct la: